FK  „Igalo“ porazom zatvorilo sezonu – peti u Drugoj ligi

Poslednjim  36. kolom juče je okončano takmičenje u Drugoj fudbalskoj ligi. Iznenađenja u utakmicama na pet terena nije bilo.

Fudbaleri Igala na Solilima poraženi su rezultatom 2:0 od ekipe Otrant Olimpik iz Ulcinja. U toku cijelog susreta bila je potpuna dominacija gostiju koji su poveli u 40. minutu golom makedonskog internacionalca Valjmira Nafiuma.

Početkom drugog poluvremena iskusni Marko Burzanović u 51. minutu postavio je konačni rezultat. Ekipa „Igala“ sa klupe je vodio pomoćni trener Dejan B. Perović koji je mijenjao kažnjenog Marka Šćepanovića koji je isključen u Podgorici u utakmici sa Lovćenom. U anemičnom  i  bez ozbiljnije šanse za  gol susretu fudbaleri Igala pružili su najslabiju igru ovog proljeća i jedino osveženje susreta bili su mladi igrači Uroš Čenić i Rajko Lepetić koji su od publike pozdravljeni kao velika budućnost novskog drugoligaša koji za narednu sezonu najavljuju nastupe za veće domete.

U Kotoru u susretu Bokelja i Internacionala nije bilo iznenađenja. Ekipa Bokelja pobijedila je 3:0, autogolom Jovana Đukića u 36., Dejana Pepića u 53. i Petra Vukčevića u 89. minutu.

Ostali rezultati 36 kola: Kom-Grbalj 0:2, Berane-Podgorica 1:4,Iskra-Lovćen 1:0.

Konačna tabela: Bokelj 80, Otrant Olimpik 79, Podgorica 57, Grbalj 54, Igalo je peto sa 46, Iskra 46, Kom 41, Lovćen 41, Internacional 32  i Berane 25 bodova.

Ekipa Bokelja poslije sedam godina je ponovo prvoligaš. Otrant Olimpik  igra baraž  sa ekipom Mladosti, a Podgorica sa osmomlasiranim iz Prve lige Jedinstvom   (Bijelo Polje). Internacional i Berane iduće sezone igraće u srednjoj odnosno Sjevernoj fudbalskoj ligi.