ЕП у ватерполу: Добра игра недовољна за побједу

Ватерполо репрезентација Црне Горе поражена је синоћ од Шпаније у другом колу Групе А Европског првенства у Дубровнику.

И поред неуспјеха наша селекција пружила је добру партију против Шпаније, која слови за једног од главних фаворита за освајање златне медаље; послије драматичног меча резултат био 14:12 (4:2, 4:4, 2:3, 4:3) за “фурије”.

Репрезентативци Црне Горе предвођени Петром Тешановићем показали су да могу да се носе са најјачим селекцијама на планети. Били су до самог краја у игри. У току утакмице фалило је и мало спортске среће, а некада и одлучности, али на крају изабраницима селектора Владимира Гојковића не можемо да замјеримо на залагању и борбености.

Ватерполисти Црне Горе су јурили предност Шпаније, све вријеме су били у минусу против фаворита, али су до средине посљедње четвртине и били у игри. Након тога је до изражаја дошло и то што су редом, због личних грешак, напуштали игру Аљоша Мачић, Алекса Укропина и Василије Радовић, и на крају није било снаге да би се дошло до преокрета и тријумфа против фаворита.

Тешановић и саиграчи  храбро су ушли у ову утакмицу, али су неколико промашаја из одличних позиција Шпанци казнили у режији Гранадоса – 2:0. Видовић, Укропина и  остали пулени селектора Гојковића нису ни помишљали на предају, и преко Мршића и Укропине су поравнали резултат на 2:2. Шпанци су са два играча више затресли мрежу. Стријелац је био Пероне. С друге стране, два играча више је имала Црна Гора, изгубила је лопту, а голман Агире је са своје половине изненадио колегу Тешановића – 4:2.

На почетку друге четвртине Шпанија је повела преко Гранадоса 5:2, али „ајкуле“ се нису предавале.  Укропина и Видовић су смањили на 4:5, Пероне погодио за 6:4, Видовић смањио на 5:6. Тахуљ је био прецизан за 7:5, али је одмах узвратио Укропина – 6:7. Шпанија је ипак одбранила плус два. Стријелац је у финишу полувремена био Мунариз – 8:6.

И у другом дијелу утакмице виђен је одличан ватерполо. Пероне је погодио за 9:6 у трећој четвртини, али је репрезентација Црне Горе поново успјела да стигне до егала. Ђуро Радовић и Мршић су погађали за 8:9. Узвратио је и Бустос за 10:8. У самој завршници треће четвртине Василије Радовић је погодио за 9:10.

Почетком последње четвртине млади Марко Мршић, који је сјајно играо у Гружу, изједначио је резултат  на  10:10. Услиједила су два промашаја наших ватерполиста, а са друге стране два гола Гранадоса за 12:10 нешто више од три минута до краја. Узвратио је Јован Вујовић 11:12, али је већ у следећем нападу Тахуљ погодио за 13:11. Црна Гора није искористила напад са играчем више, недуго затим још један, а тачку на драму је ставио Сану.

Стријелци за репрезентацију Црне Горе: Алекса Укропина, Стефан Видовић и Марко Мршић по три, Јован Вујовић, Ђуро Радовић и Василије Радовић по један. Петар Тешановић је имао 11 одбрана. Голове за Шпанију постигли су: Алваро Гранадос пет, Фелипе Пероне три, Рожер Тахуљ два, Алберто Мунариз, Бернат Сенужа, Алехандро Бустос и Унаи Агире по један.

Репрезентација Црне Горе посљедњу утакмицу у групи игра у понедјељак од 20.15 часова, када ће јој ривал бити домаћин Хрватска, која је у другом колу побједила репрезентацију Француске 12:7.

Уочи последњег кола Хрватска има пет, Шпанија четири, Црна Гора два, Француска један бод. Двије репрезентације ће у четвртфинале, а двије у осмину финала против селекција из групе у којој су Србија, Њемачка, Израел и Малта.