Džošua Skot rastužio Primorje 1945 u Podgorici

Košarkaši Primorja 1945 nesretno su na takozvanoj jednoj lopti ponovo poraženi, ovog puta u derbiju u Podgorici, protiv istoimenog protivnika 83:81 (13:23, 24:19, 22:19, 24:20. Uzbudljivi meč je riješio Džošua Skot u posljednjoj sekundi utakmice.

Slobodan Miljanić i saigrači odlično su otvorili utakmicu i posle prvih deset minuta igre imali prednost od 10 razlike (23:13), u 12. minutu bilo je +12 (28:16), a posle trojke Aleksandra Danilovića rezultat je u 16 minuti utakmice bio još veći – 36:23 za Primorje 1945.

U drugoj četvrtini Podgoričani su uzvratili i do velikog odmora prišli na -5 (42:37).

Igrači Podgorice u 25. minutu stigli su do preokreta, kada je Živanović pogodio za 46:44, a onda je uslijedila praktično rezultatska klackalica.

Domaćin je na 1.41 prije kraja stekao šest poena viška (81:75), ali to nije značilo kraj neizvjesnosti. Miljanić je pogodio trojku, a nakon dugo pregledanog snimka, sudije su dosudile i nesportski faul Žižiću pri šutu Miljanića za tri poena. To je iskoristio kapiten Primorja i izjednačio rezulztat na 81:81, ali je nakon toga Čarapić napravio korake i omogućio domaćinu da ima posljednji napad.

Džošua Skot, koji za razliku od utakmice u prvom kolu protiv Kotora kada nije pogodio za produžetak, ovog puta je to uspio u posljednjoj sekundi za pobjedu svoje ekipe – 83:81.

Kod Primorja 1945 Miljanić se istakao sa 29 poena, uz 6 skokova i 5 asistencija, Bijelić je postigao 14, a imao je 9 uhvaćenih lopti, Danilović je postigao 9 poena, Čarapić 8, Vučurović 7, Obradović i Bulatović po 5, Rid 3, Matović 1 poen.

Skot je bio najefikasniji u ekipi Podgorice sa 24 poena, a imao je i 4 asistencije, Živanović je postigao 18, Đurišić 10, dok je Smit pored 9 poena imao 6 skokova, 9 poena postigao je Golke, a Žižić uz 8 poena imao je i 7 uhvaćenih lopti. U strijelce se upisao još i Brnović sa 5 poeba uz 7 skokova.

U narednom, četvrtom kolu Primorje 1945 dočekuje Milenijum iz Podgorice.