Dubrovčani ubjedljivi na Škveru

Vaterpolisti podmlađene ekipe “Jadrana” nisu uspjeli  da se na Škveru ozbiljnije suprotstave “Jugu” iz Dubrovnika u drugoj utakmici prvog turnira Regionalne vaterpolo lige. Nakon “Primorca” prvog dana turnira, šampion Hrvatske je sinoć pobjedio i šampiona Crne Gore 15:7(4:3, 3:1,4:3 4:0).

Novljani su parirali “Jugu” tokom prve četvrtine. Na semaforu je pisalo 4:3 za Dubrovčane. “Gospari”su potom u nastavku uhvatili u mašinu rivala i rezultatski se odlijepili, prvo na tri, potom i do konačnih osam golova prednosti.

Golove za “Jadran” postigli su: Danilo Radović tri, Pavel Kalturin dva, Martin Gardašević i Matija Sladović po jedan.

Golove za “Jug”  postigli su: Loren Fatović i Goran Grgurević po tri, Ivan Vukojević, Franko Lazić i Konstantinos Kakaris po dva, Toni Mozara, Matijas Bijaka i Marko Žuvela po jedan.

Večeras od 19:00 sati “Jadran” u bokeljskom derbiju na Škveru igra sa „Primorcem“.

Liga se nastavlja drugom fazom od 25. do 27. novembra, a ekipe će igrati u dvije grupe. U novoj  “E” grupi u Beogradu  gdje je  domaćin  “Crvena Zvezda” igraće: “Jadran” (Herceg Novi), ”Primorac”,”Jug” ,”Radnički”i “Partizan”. U grupi  “F” koja se igra u  Zagrebu ukrštaju se: “Jadran” (Split), “Mornar”, “Solaris”, “Novi Begrad”,”Mladost” i “Šabac”

Posle 11 kola, četiri najbolja tima će se kvalifikovati za fajnal-for. Domaćin F4 biće prvoplasirani tim u regularnom dijelu sezone.