Дерби зачеља припао кадетима Игала

У 10. колу Кадетске фудбалске лиге Црне Горе, кадети ФК Игало побиједили су Никшић 10:1, на свом терену на Солилима.

Претходних 9. кола изабраници Немање Ћоровића нису се прославили. Послије побједе на старту над Петровцем 4:0 услиједили су порази: Игало-Сутјеска 5:0, Младолст ДГ – Игало 6:4, Игало – Јединство 1:7, Беране-Игало 2:0, Игало –Ком 1:7, Морнар-Игало 7:0, Игало-Искра 1:8, Подгорица-Игало 5:2.

Стријелци у утакмици са Никшићем су: Урош Ченић у 26, Вук Вујовић у 30 и 81, Бошко Боровница у 40, 64, 69, Владимир Павловић у 58 и 80, Данило Божовић у 76. и Филип Кривокапић у 78. минуту. Стријелац поготка за Никшић био је Рајко Међедовић у 63 минуту.

Након 10 одиграних кола, Игало се налази на 18. мјесту са шест освојених бодова. У наредном колу, 29. октобра, Игало гостује у Голубовцима екипи Зете.

За кадетски тим Игала у овој сезони играју: Александар Хел и Вук Банићевић (голмани), Павле Ивовић, Никола Мијовић, Матија Милуновић, Вук Вујовић (капитен), Владимир Павловић, Бошко Боровница, Урош Ченић, Василије Кривокапић, Стефан Вукадиновић, Марко Цвјетковић, Филип Кривокапић, Момчило Ковачевић, Огњен Аранзуло, Данило Божовић, Ненад Желалић, Николај Вујовић и Никола Димић.