Derbi na Škveru u znaku Radovića

Crnogorski vaterpolo derbi sinoć na Škveru u okviru trećeg kola prvenstva između „Jadrana“ i „Primorca“ donio je lijep, kvalitetat i iznad svega neizvjestan meč. Šampionski tim iz Herceg Novog bio je favorit, ali se morao žestoko potruditi da tu ulogu opravda, jer je i „Primorac“ bio oran za igru, i otud tijesan rezultat 10:9 (1:1,2:3,3:1, 4:4) za domaću ekipu.

Prvih osam minuta okršaja u bazenu završeno je  nerješeno, a strijelci su bili Vasilije Radović u bijeloj, i Angus Lembi u plavoj kapici.

Druga četvrtina pripala je ekipi iz Kotora, koju vodi mladi trener Vjekoslav Pasković. Domaći su bili nesigurni posebno sa igračem više. Čak pet puta brojčana prednost je bila na strani „Jadrana”. Kapiten Kotorana Marko Gopčević doveo je u prednost svoju ekipu, a uzvratio je Ivan Nagaev za 2:2. Jovan Vujović je zatim izmamio aplauze domaćih navijača, da bi Srđan Janović i Novljanin Nikola Brkić preokrenuli do poluvremena rezultat na 3:4. U tom dijelu igre Marko Mršić nije iskoristio peterac za „Primorac”.

Neizvjesnost sa novim preokretima nastavljena je i u drugom poluvremenu. Danilo Radović je poravnao rezultat, uzvratio je Janović, opet izjednačio Uroš Vučurović, da bi odličnim šutem iz daljine Nagaev doveo “Jadran” u prednost 6:5.

Početkom poslednje četvrtine raspucali su se Radovići. Danilo je bio precizan za 7:5, Nikola Brkić je smanjio na 7:6, Jovan Vujović pogodio za 8:6, a Balša Vučković za 8:7. Odbrane su postale bile sjajne na obje strane, a 90 sekundi prije kraja, Marko Gopčević je izjednačio na 8:8.

Ali, ni tu nije bio kraj. Svega 57 sekundi prije kraja Danilo Radović je postigao svoj treći gol za  9:8, a Nemanja Vico odmah uzvratio za 9:9. “Jadran” je imao poslednji napad, imao je igrača više, lopta je stigla do Vasilija Radovića koji je deset sekundi prije  kraja  bio  precizan za 10:9. Gosti su su pokušali izboriti peterce, ali je Marko Gopčević  izblokiran.

Strijelci za “Jadran”: Danilo Radović tri, Vasilije Radović, Ivan Nagaev i Jovan Vujović po dva, Uroš Vučurović jedan. Golove za “Primorac” postigli su: Srđan Janović, Nikola Brkić i Marko Gopčević po dva, Angus Lambi, Nemanja Vico i Balša Vučković po jedan.

U trećem kolu “Kataro” je u gostima, poslije peteraca, pobjedio “Budvu” 15:13 (12:12).

Tabela: “Jadran” 13, “Primorac” 9, “Budva” i “Kataro” po 3 boda.

U 4. kolu 9, aprila igraju “Budva” – “Jadran” i  “Kataro” – “Primorac”.