Дерби на Шкверу у знаку Радовића

Црногорски ватерполо дерби синоћ на Шкверу у оквиру трећег кола првенства између „Јадрана“ и „Приморца“ донио је лијеп, квалитетат и изнад свега неизвјестан меч. Шампионски тим из Херцег Новог био је фаворит, али се морао жестоко потрудити да ту улогу оправда, јер је и „Приморац“ био оран за игру, и отуд тијесан резултат 10:9 (1:1,2:3,3:1, 4:4) за домаћу екипу.

Првих осам минута окршаја у базену завршено је  нерјешено, а стријелци су били Василије Радовић у бијелој, и Ангус Лемби у плавој капици.

Друга четвртина припала је екипи из Котора, коју води млади тренер Вјекослав Пасковић. Домаћи су били несигурни посебно са играчем више. Чак пет пута бројчана предност је била на страни „Јадрана”. Капитен Которана Марко Гопчевић довео је у предност своју екипу, а узвратио је Иван Нагаев за 2:2. Јован Вујовић је затим измамио аплаузе домаћих навијача, да би Срђан Јановић и Новљанин Никола Бркић преокренули до полувремена резултат на 3:4. У том дијелу игре Марко Мршић није искористио петерац за „Приморац”.

Неизвјесност са новим преокретима настављена је и у другом полувремену. Данило Радовић је поравнао резултат, узвратио је Јановић, опет изједначио Урош Вучуровић, да би одличним шутем из даљине Нагаев довео “Јадран” у предност 6:5.

Почетком последње четвртине распуцали су се Радовићи. Данило је био прецизан за 7:5, Никола Бркић је смањио на 7:6, Јован Вујовић погодио за 8:6, а Балша Вучковић за 8:7. Одбране су постале биле сјајне на обје стране, а 90 секунди прије краја, Марко Гопчевић је изједначио на 8:8.

Али, ни ту није био крај. Свега 57 секунди прије краја Данило Радовић је постигао свој трећи гол за  9:8, а Немања Вицо одмах узвратио за 9:9. “Јадран” је имао последњи напад, имао је играча више, лопта је стигла до Василија Радовића који је десет секунди прије  краја  био  прецизан за 10:9. Гости су су покушали изборити петерце, али је Марко Гопчевић  изблокиран.

Стријелци за “Јадран”: Данило Радовић три, Василије Радовић, Иван Нагаев и Јован Вујовић по два, Урош Вучуровић један. Голове за “Приморац” постигли су: Срђан Јановић, Никола Бркић и Марко Гопчевић по два, Ангус Ламби, Немања Вицо и Балша Вучковић по један.

У трећем колу “Катаро” је у гостима, послије петераца, побједио “Будву” 15:13 (12:12).

Табела: “Јадран” 13, “Приморац” 9, “Будва” и “Катаро” по 3 бода.

У 4. колу 9, априла играју “Будва” – “Јадран” и  “Катаро” – “Приморац”.