Derbi Igalu za lidersku poziciju u Drugoj omladinskoj fudbalskoj ligi

Omladinci Igala nastavili su sa serijom odličnih rezultata u Drugoj omladinskoj fudbalskoj ligi Crne Gore, pošto su u 10. Kolu, kojim je počeo drugi dio jesenjeg prvenstva, na svom terenu pobjedili ekipu Jedinstva iz Bijelog Polja 2:1.

Povelo je Igalo golom Uroša Čenića iz penala u 54. minutu, nakon što je prekršaj u kaznenom prostoru načinjen upravo nad njim. Prednost je u 72. minuti duplirao najbolji igrač ove ekipe u ovom dijelu prvenstva Vladimir Pavlović.

Gosti su posle greške u odbrani domaćih smanjili na 2:1, a strijelac je bio Novo Perošević u 79 minutu.

Tim Dejana R. Perovića je do kraja imao još par šansi, ali nije nije bilo promjene rezultata.

Nakon 10 kola Igalo je lider na tabeli sa 26 bodova, ispred tivatskog Arsenala koji je sakupio 23.

U narednom, 11. kolu Igalo u subotu gostuje u Murinu, gdje će na novootvorenom stadionu igrati sa ekipom Jezera iz Plava.