Danka Kovinić eliminisana na startu turnira u Rabatu

Izvor: Danka Kovinić

Najbolja crnogorska teniserka Danka Kovinić eliminisana je na startu turnira u marokanskom Rabatu. Od Novljanke je bolja bila francuska teniserka Fiona Fero, koja je slavila nakon dva seta rezultatom 6:2, 6:3 .

Ovaj turnir dio je procesa Dankinog povratka na teren nakon što je pauzirala zbog duže i neugodne povrede. Prije nastupa u Maroku, Kovinić je nedavno igrala i na turniru u Istanbulu, gd‌je je u prvom kolu poražena od Letonke Adeline Lačinove sa 2:0 u setovima (7:5, 6:1).

Ipak, ono što najviše raduje ljubitelje tenisa u Crnoj Gori jeste sama činjenica da se Novljanka ponovo takmiči. Prije povratka u Istanbulu, Danka je svoj posljednji zvanični meč odigrala još 26. februara prošle godine. Iako rezultati na prva dva turnira nisu bili idealni, sam povratak u takmičarski ritam nakon višemjesečne pauze predstavlja veliku i ohrabrujuću vijest za nastavak njene sezone.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here