Crnogorski vaterpolisti u trećoj četvrtini „presudili” Rumunima

(Фото: facebook.com/WpoloMontenegro)

Odličnom igrom, posebno u drugom poluvremenu, vaterpolo reprezentacija Crne Gore ostvarila je sinoć drugu pobjedu na turniru u Šapcu. Izabranici Vladimira  Gojkovića slavili su protiv Rumunije 10:6 (1:2, 2:2, 5:1, 2:1).

Posle nerješenog rezultata u prvih 16 minuta igre, u nastavku su se razigrali sadašnji i bivši Jadranaši, selekcija Crne Gore je povela 10:5 i rutinski privela susret kraju.

Tri gola postigao je Stefan Vidović, dva Jovan Vujović, po jedan Vasilije Radović, Danilo Radović, Dimitrije Obradović, Vladan Spaić i Aljoša Mačić.

Reprezentacija Crne Gore će danas igrati dvije utakmce prvo – protiv Australije od 11:45, a  večeras protiv Srbije od 20:45 sati. Sutra, poslednjeg dana turnira, Crna Gora igra protiv Francuske.

Podsećanja radi, Crna Gora će se za mjesto u četvrtfinalu na Olimpijskim igrama boriti sa selekcijama Hrvatske, Italije, Grčke, Rumunije i SAD. U drugoj grupi su Srbija, Španija, Mađarska, Francuska Japan i Australija.