Црногорски ватерполисти без полуфинала, тражи се виза за Фукуоку

Ватерполо репрезентација Црне Горе побијеђена је у четвртфиналу Европског првенства у Сплиту од Мађарске, првог фаворита првенства 11:8 (3:1, 2:3, 2:1, 4:3).

Било је познато и прије почетка утакмице ко је у овом сусрету фаворит. То су Мађари показали без много напора, али са много више утрошене снаге него што се очекивало. Треба рећи и да је репрезентација Црне Горе поражена, али није резултатски понижена.

Одбране су биле бољи дио обје селекције. Мађари су повели практично у првом нападу, голом Немета судија је тражио додатну консултацију да ли је гол, а послије прегледаног снимка показао је да Црна Гора мора кренути са центра.

Изједначио је Аверка, Црна гора је добро играла одбрану и тек у финишу, Анхел и Конарик су створили разлику коју су Мађари практично чували до краја утакмице.

У другој четвртини Црна Гора је дуго тражила себе у нападу и тек послије петерца Ђурђића смањила резултат, али је тада на сцену ступио Силар Јаншик који је до краја био нерјешива енигма за гомане Ђурђића и одбрану испред њега.

Услиједио је убрзо и други петерац за Црну Гору и Ђурђић је још једном био сигуран, али је Кристијан Манхерц погодио из петерца и држао предност од два гола до краја. Перковић је у финишу полувремена постигао гол за 4:5 и отворио наду да у другом полувремену напад селекције Владимира Гојковића може нешто учинити.

На почетку другог полувремена Јаншик је поново донио предност од два гола, а Аверка смањио на 6:5. Мађари су у том дијелу игре имали пречку, Ђурђић је брзоплето шутирао за изједначење, што је казнио Јаншик новим голом. Послије гола Зеленака назирао се побједник јер је Манхерц својим другим голом најавио побједу званичног европског првака. Голман Богел одбранио је петерац Аверки, а Радовић и Спаић три минута и 20 секунди прије краја ставили су до знања да се Црна Гора не предаје. Јаншик је четвртим голом дефинитивно распршио све наде изабраника Гојковића да могу постићи изненађење у Сплиту.

До краја утакмице Перковић и Јаншик су били стрелци и Црна Гора се сада окреће ка двије наредне утакмице у четвртак и суботу, за пласман од 5. до 8. мјеста и потребна је једна побједа за пласман који води на Свјетско првенство идуће године у јапанску Фукуоку.

Наш тим ће играти у четвртак (08. септембар) са слабијим из меча Шпанија-Грчка који је заказан за 19:00 сати.