ЦРНА ГОРА ШАМПИОН СВJЕТСКЕ ЛИГЕ

Црногорска ватерполо репрезентација је трећи пут у својој историји понијела назив побједника  Свјетске лиге – епилог је финалног меча окончаног данас послије подне у Тбилисију гдје је Црна Гора након велике борбе побједила репрезентацију САД 9:8 (2:0, 2:2, 3:3, 2:3).

У дуелу селекција, које се јако добро познају и које форсирају изузетно агресивну игру у одбрани, послије прве, четвртине  головима Владана Спаића и Александра Ивовића повели су 2:0.

У наставку играло се гол за гол. Већ средином друге четвртине Американци су изједначили резултат 2:2, а стријелци су били Хејнс Дуб и Бен Халок. Петковић и Александар Ивовић, до великог одмора вратили су свој тим на предност +2 (4:2)

Американци су смањили резултат, стријелац је поново био Хејнс Дуб. Александар Ивовић трећим голом и Марко Петковић, поново су Црну Гору држали на +2.

До краја овог периода игре, Американци су преко Алекса Бовена и Макса Ирвинга, успјели да се врате у меч – 5:6, али је маестрални Ивовић на пет секунди прије краја погодио за 7:5, уочи последње дионице.

Средином последње дионице, Александар Ивовић је пети пут затресао мрежу САД, за великих 8:5.

Међутим, Американци се никада не предају. Џони Хупер и Бен Халок су смањили на 7:8. Душан Матковић је на 90 секунди прије краја погодио за 9:7. Хејнс Дуб је на 39 секунди прије краја смњио на 8:9 и Гојковићеви  пулени  могли су да почну славље.

Бронзану медаљу је освојила селекција Грчке, која је славила против Италије 10:8. Пето мјесто је припало Француској, која је побједила Грузију 10:5, док је седмо мјесто освојила селекција Јапана, која је 17:10 славила против Казахстана.