Crna Gora pobijedila Holandiju u prvom kontrolnom meču pred Evropsko prvenstvo

Crnogorska vaterpolo reprezentacija koja se od nedelje nalazi na priprema u Utrehtu  sinoć su pobjedili domaću reprezentaciju  Holandije sa 12:11 (2:3, 4:0, 4:4, 2:4) u kontrolnom meču, koji je odigran u sklopu zajedničkih priprema dvije selekcije za nastup na Evropskom prvenstvu.

Izabranici Vladimira Gojkovića su nakon prvih osam minuta gubili sa 3:2, da bi drugu četvrtinu dobili sa 4:0 i stekli tri gola prednosti. Nakon treće četvrtine bilo je 10:7 za Crnu Goru. Reprezentacija  Holandije je  u poslednjoj  četvrtini uspjela da smanji  prednost .

Strijelci za Crnu Goru su: Aleksa Ukropina tri, Vlado Popadić, Jovan Vujović i Đuro Radović po dva  i  Kanstantin Averka, Aljoša Mačić i Dušan Matković po jedan gol. Na prvoj pripremnoj utakmici su branili  golmani Dejan Lazović i Darko Đurović. Uz strijelace u sastavu su bili  Stefan Vidović, Vladan Spaić, Vasilije Radović, Miroslav Perković i Marko Mršić.

Crnogorski reprezentativci će do sutra trenirati u Utrehtu, a zatim se putuje  u Kaljari, gdje će od 19. do 21. decembra, učestvovati na turniru Četiri nacije i odigrati kontrolne utakmice protiv domaće selekcije  Italije, kao i reprezentacija  Francuske i Australije.

Kratke pripreme do odlaska za Dubrovnik Draško Brguljan i saigrači   će obaviti  u Podgorici (25. – 27. decembra), Kotoru (28. – 30. decembra) i na  Škveru ( 2. januara).

Podsjećamo, Crna Gora će u prvoj fazi Evropskog prvenstva u Hrvatskoj koje je na programu od 4. do 16. januara igrati u Dubrovniku, u grupi sa Francuskom (4. januar), Španijom (6. januar) i Hrvatskom (8. januar).

Dvije prvoplasirane selekcije će direktno u četvrtfinale, a selekcije koje zauzmu treće i četvrto mjesto, igraće u osmini finala sa selekcijama iz grupe u kojoj se nalaze Srbija, Njemačka, Malta i Izrael.