Црна Гора побиједила Холандију у првом контролном мечу пред Европско првенство

Црногорска ватерполо репрезентација која се од недеље налази на припрема у Утрехту  синоћ су побједили домаћу репрезентацију  Холандије са 12:11 (2:3, 4:0, 4:4, 2:4) у контролном мечу, који је одигран у склопу заједничких припрема двије селекције за наступ на Европском првенству.

Изабраници Владимира Гојковића су након првих осам минута губили са 3:2, да би другу четвртину добили са 4:0 и стекли три гола предности. Након треће четвртине било је 10:7 за Црну Гору. Репрезентација  Холандије је  у последњој  четвртини успјела да смањи  предност .

Стријелци за Црну Гору су: Алекса Укропина три, Владо Попадић, Јован Вујовић и Ђуро Радовић по два  и  Канстантин Аверка, Аљоша Мачић и Душан Матковић по један гол. На првој припремној утакмици су бранили  голмани Дејан Лазовић и Дарко Ђуровић. Уз стријелаце у саставу су били  Стефан Видовић, Владан Спаић, Василије Радовић, Мирослав Перковић и Марко Мршић.

Црногорски репрезентативци ће до сутра тренирати у Утрехту, а затим се путује  у Каљари, гдје ће од 19. до 21. децембра, учествовати на турниру Четири нације и одиграти контролне утакмице против домаће селекције  Италије, као и репрезентација  Француске и Аустралије.

Кратке припреме до одласка за Дубровник Драшко Бргуљан и саиграчи   ће обавити  у Подгорици (25. – 27. децембра), Котору (28. – 30. децембра) и на  Шкверу ( 2. јануара).

Подсјећамо, Црна Гора ће у првој фази Европског првенства у Хрватској које је на програму од 4. до 16. јануара играти у Дубровнику, у групи са Француском (4. јануар), Шпанијом (6. јануар) и Хрватском (8. јануар).

Двије првопласиране селекције ће директно у четвртфинале, а селекције које заузму треће и четврто мјесто, играће у осмини финала са селекцијама из групе у којој се налазе Србија, Њемачка, Малта и Израел.