Crna Gora nakon poraza od Srbije sa trećeg mjesta u osminu finala

Vaterpolisti Crne Gore poraženi su od Srbije 15:17 petercima (6:3, 2:4, 3:2, 2:4, 2:4) u posljednjem meču grupe D na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki.

Nakon 32 minuta bilo je 13:13, iako je naša selekcija bila bolja i vodila 5:0, 8:4, 10:7, ali u finišu susreta nisu bili na visini zadatka. Crna Gora će za dva dana sa trećeg mjesta u grupi igrati osminu finala, protiv pobjednika meča Hrvatska – Japan.

Izabranici Vladimira Gojkovića su počeli meč u velikom stilu, realizacijom pet od prvih šest napada, za vođstvo od 5:0, nakon četiri i po minuta igre. „Ajkule“ su u uvodu dominirale, igrale čvrsto u odbrani, a veoma raznovrsno u napadu, u prvoj četvrtini se čak šest igrača upisalo u strijelce.

Očekivalo se da će Srbija reagovati. To se dogodilo u završnom dijelu drugog perioda, kada je serijom 3:0 smanjila na 8:7 i bilo je jasno da slijedi neizvjestan meč.

Naš tim je treći dio otvorio golovima Vasilija Radovića i Averke za 10:7, ali je rival uzvratio, preko Vučinića, koji je sa dva vezana gola,  ponovo vratio svoj tim u igru, da bi Matković trećim pogotkom u napadu sa igračem više i nakon tajm-auta, ipak, donio vođstvo od 11:9 uoči završnih osam minuta.

U posljednjoj četvrtini, Srbija je golom Ranđelovića pet minuta prije kraja prvi put izjednačila, bilo je 12:12, zatim je uslijedila serija grešaka na obje strane, prije nego što je Radulović donio preokret 13:12. Ukropina je iz teške pozicije izjednačio na 13:13, 19 sekundi do kraja pa su peterci odlučivali.

Za Crnu Goru sa pet metara pogodili su Perković i Vidović, Đuro Radović je pogodio prečku, a udarac Matkovića odbranio je golman Srbije.

Igrači Srbije iskoristili su sva četiri šuta. Tri gola postigao je Dušan Matković, po dva Vasilije Radović, Aleksa Ukropina, Kanstantin Averka i Miroslav Perković , po jedan Aljoša Mačić, Đuro Radović, Uroš Čučković i Stefan Vidović.