Црна Гора након пораза од Србије са трећег мјеста у осмину финала

Ватерполисти Црне Горе поражени су од Србије 15:17 петерцима (6:3, 2:4, 3:2, 2:4, 2:4) у посљедњем мечу групе Д на Свјетском првенству у Фукуоки.

Након 32 минута било је 13:13, иако је наша селекција била бољa и водила 5:0, 8:4, 10:7, али у финишу сусрета нису били на висини задатка. Црна Гора ће за два дана са трећег мјеста у групи играти осмину финала, против побједника меча Хрватска – Јапан.

Изабраници Владимира Гојковића су почели меч у великом стилу, реализацијом пет од првих шест напада, за вођство од 5:0, након четири и по минута игре. „Ајкуле“ су у уводу доминирале, играле чврсто у одбрани, а веома разноврсно у нападу, у првој четвртини се чак шест играча уписало у стријелце.

Очекивало се да ће Србија реаговати. То се догодило у завршном дијелу другог периода, када је серијом 3:0 смањила на 8:7 и било је јасно да слиједи неизвјестан меч.

Наш тим је трећи дио отворио головима Василија Радовића и Аверке за 10:7, али је ривал узвратио, преко Вучинића, који је са два везана гола,  поново вратио свој тим у игру, да би Матковић трећим поготком у нападу са играчем више и након тајм-аута, ипак, донио вођство од 11:9 уочи завршних осам минута.

У посљедњој четвртини, Србија је голом Ранђеловића пет минута прије краја први пут изједначила, било је 12:12, затим је услиједила серија грешака на обје стране, прије него што је Радуловић донио преокрет 13:12. Укропина је из тешке позиције изједначио на 13:13, 19 секунди до краја па су петерци одлучивали.

За Црну Гору са пет метара погодили су Перковић и Видовић, Ђуро Радовић је погодио пречку, а ударац Матковића одбранио је голман Србије.

Играчи Србије искористили су сва четири шута. Три гола постигао је Душан Матковић, по два Василије Радовић, Алекса Укропина, Канстантин Аверка и Мирослав Перковић , по један Аљоша Мачић, Ђуро Радовић, Урош Чучковић и Стефан Видовић.