Četvrtina malo za pobjedu „Jadrana“

Vaterpolisti hercegnovskog „Jadrana“ poraženi su u poslednjoj utakmici prvog dijela Regionalne vaterpolo lige – grupa zapad. Od šampiona Crne Gore bolji su bili vaterpolisti dubrovačkog „Juga“ koji su na Škveru pobjedili 9:8 (2:0, 4:3, 2:2 i 1:3).

Odličnom presing igrom „Jug“ je u većem dijelu susreta bio bolji tim. „Jadran“ je tek u 11. minutu postigao prvi gol, za šta je krivac golman Toni Popadić, koji je u prvom poluvremenu nanizao sedam odbrana, uključujući i peterac Danila Radovića. „Jug“ je imao prednost i od četiri gola (7:3, 8:4).

Novljani su se trgnuli u poslednjoj četvrtini, kada su dobrim odbranama Darka Đurovića i golovima Danila Stupara, i dva Danila Radovića, u samom finišu  smanjili prednost na gol razlike (7:8) i imali šansu za izjednačenje. Međutim, u poslednjem napadu od osam sekundi morao je šutirati golman Đurović, koji je bio neprecizan.

Strijelci za „Jadran“: Danilo Radović i Ivan Nagajev 2, Lazar Vukićević, Dimitri Holod i Danilo Stupar po 1.

Strijelci za „Jug“: Franjo Lazić i Maro Joković po 3, Burić 2 i Daube 1.

Po završetku susreta 7. kola u grupi znaće se da li će „Jadran“ u nastavku prvenstva igrati u subotu sa „Jugom“ u Dubrovniku, ili sa „Jadranom“ Split .