Borovnica spasio FK “Igalo” poraza

Utakmicama 20. kola danas je nastavljeno takmičenje u Drugo jfudbalskoj ligi. Ekipa “Igala” je na Solilima srećno izvukla bod igrajući protiv “Podgorice” nerješeno 1:1.

Gosti koji se bore zaplasman u Prvu ligu poveli su pogotkom Japanca Takerua Komija u 42. minutu, da bi u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena (90+1) mladi rezevista Boško Borovnica, koji je u igru ušao pet minuta ranije, u svojoj prvoj utakmici za seniore spasio svoj tim od poraza. Do kraja susreta “Igalo” je imalo još jednu zrelu priliku za potpuni preoket, ali su se igrači “Podgorice” odbranili.

U regularnom dijelu na Solilima viđena je vrlo loša igra. “Igalo” je jedinu pravu priliku imalo u 18. minutu, kada je Siniša Stanislavić dobro šutirao, a golman gostiju Petar Radulović još bolje odbranio. Igrači “Podgorice” bili su u prilici da povedu i u 32. minutu. Miloš Vračar je bio u šansi, ali golman domaćih Šaban Kolić je odbranio. Početkom drugog poluvremena Japanac Takeru Komija je u 49. minutu bio u prilici da postigne svoj drugi pogodak, ali je Kolić odbranio njegov neugodan šut. Rasplet je bio u znaku domaćih fudbalera.

U premjernom kolu važnu pobjedu u borbi za opstanak upisala je ekipa “Berana” koja je do bodova na gostovanju “Grblju” (0:2) došla golovima Vasilija Osmajlića i Vuka Vulevića. “Bokelj” je kao gost bio ubjedljiv protiv “Lovćena” u Podgorici – 3:0. Dva gola postigao je bivši igrač “Igala” Igor Poček, dok se jednom u listu strijelaca upisao Marko Bojović. “Otrant Olimpik” iz Ulcinja bio je bolji od “Internacionala” u Golubovcima (1:0) pogotkom Miloša Krkotića. Tri boda osvojila je i “Iskra” protiv Koma – 1:0. Strijelac je bio Aleksa Karadžić.

Tabela: “Otrant Olimpik” i “Bokelj” po 42, “Podgorica” 36, “Grbalj” 28, “Kom” 25,”Iskra” 24, “Lovćen” 23, “Igalo” 21, “Internacional” 19 i “Berane” 15 bodova.
U 21. kolu u srijedu 6. marta igraju: “Kom” -“Igalo”, “Bokelj” – “Iskra”,”Otrant Olimpik” -“Grbalj”, “Berane” – “Lovćen” i “Podgorica” – “Internacional”.