Bod nade za FK Igalo 1929

U uzbudljivom i zanimljivom susretu 25. kola Druge fudbalske lige Igalo – Mladost Donja Gorica, odigranom na stadionu Solila, nedostajali su samo golovi. Podijeljeni su bodovi, ali više razloga za žaljenje imaju domaći fudbaleri.

Tragičar susreta bio je Aleksa Maraš koji u 49. minutu nije iskoristio penal, jer je mjesto mreže golmana Ljubomira Đurovića pogodio prečku. Najstrožoj kazni prethodila je igra rukom u kaznenom prostoru jednog gostujućeg igrača.

Publika je tražila penal i u prvom poluvremenu, kada je u 14. minutu u šesnaestercu oboren Balša Radović, ali je sudija pokazao da se igra nastavi. Slična situacija desila se i u 38. minutu ali i tu je Miloš Savović iz Podgorice samo raširio ruke, uz burne proteste domaćih navijača.

Maraš je u 51. minuti bio sam pred golmanom Đurovićem, koji je iskusnom intervencijom uklonio opasnost od svog gola. U 68. minutu drugi žuti karton dobio Argentinac Kordoba, pa je Igalo do kraja susreta igralo sa igračem manje.

Na drugoj strani, u 72. minuti Kenan Orahovac je odlično šutirao glavom, ali lopta je prošla pored gola Danila Raičevića.

S obzirom da je Igalo igralo nekompletno, sa osam što povrijeđenih što kažnjenih igrača, osvojen je važan bod u grčevitoj borbi za opstanak i pored činjenice da su direktni rivali Grbalj i Zeta pobjedili.

Ostali rezultati 24. kola: Berane – Bokelj 1:0, Grbalj – Kom 2:0, Zeta – Podgorica 1:0. U ovom kolu slobodna je ekipa Otrant Olimpika.

Plasman: Berane 39, Mladost 36, Podgorica 34, Bokelj 32, Grbalj i Kom po 30, Zeta 27, Igalo 24 i Otrant Olimpik 21 bod.

U 26. kolu, 8 aprila igraju Berane – Igalo, Bokelj – Podgorica, Otrant Olimpik – Grbal i Kom-Zeta. U ovom kolu slobodna je ekipa Mladosti DG.