Antonija Radović vicešampionka Crne Gore do 12 godina

Članica Šahovskog kluba „Herceg Novi 1949“ Antonija Radović vicešampinka je države u konkurenciji do 12 godina. Talentovana Novljanka je osvojila pet poena iz devet odigranih kola i osvojila srebrnu medalju na Pionirskom prvenstvu Crne Gore koje je odigrano u Podgorici u organizaciji Šahovskog Saveza Crne Gore.

-U konkurenciji igračica do 12 godina prvo mjesto osvojila je Neda Šljivić član Šahovskog kluba „OSS“ iz Pljevalja sa pet i po poena, drugo Antonija Radović sa pet osvojenih poena, a treće Jana Šćekić član Šahovskog kluba „7. Oktobar“ iz Podgorice takođe sa 5 osvojenih poena, ali nešto slabijim buholcem. U ukupnom zbiru briljirala je talentovana Sofija Milović, član Šahovskog kluba „Elektroprivreda“ iz Nikšića koja je osvojila 8 poena i time ponijela epitet ukupnog pobjednika takmičenja. Antonija Radović u ukupnom zbiru zauzela 9 mjesto u konkurenciji od 22 takmičara, saopšteno je iz Šahovskog kluba Herceg Novi 1949.

Pored talentovanog Mihaila Pušare, Herceg Novi dobio je još jednog talenta.

-Ovo je veliki uspjeh za hercegnovski šah i potvrda da se u školi šaha „Obrad Manojlović“, koju vodi najstariji član kluba majstorski kandidat Vukoman Cerović, vrijedno radi, saopšteno je iz heregnovkog kluba.