„Ајкуле“ побиједиле Французе, у полуфиналу са Италијом

Ватерполо репрезентација Црне Горе пласирала се у полуфинале европских квалификација за Свјетску лигу. Црногорски ватерполисти побиједили су данас у Подгорици, у четвртфиналном мечу, селекцију Француске 11:10 (2:4, 3:1, 4:2 и 3:2).

Прва четвртина припала је Французима, иако је почетак био у знаку Петковића и саграча који су водили 1:0 и 2:1. Услиједила је серија промашаја изабраника Владимира Гојковића из добрих позиција, што су искористили гости и повели 4:2. Почетком друге четвртине селекција Фрацуске повела је 5:2, а до одласка на велики одмор разиграли су се Алекса Укропина и Мирослав Перковић за 5:5.

У трећој четвртини Француска је повела 6:5, али је домаћин дошао до вођства 7:6. Сјајни Петар Тешановић је одбранио у ситуацији када је Црна Гора имала два играча мање. Марзуки је био прецизан за 7:7, а Богдан Ђурђић реализовао петерац за 8:7. На три секунде прије краја треће четвртине, Марко Мршић је погодио за 9:7.

Изабраници селектора Владимира Гојковића два пута су у посљедњој четвртини имали предност од три гола, (10:8 и 11:8). Француска је имала десет секунди за посљедњи напад, али је одлични голман Петар Тешановић спријечио изједначење.

Голове за Црну Гору постигли су: Марко Петковић три, Алекса Укропина два, Владан Спаић, Мирослав Перковић, Марко Мршић, Владо Попадић, Богдан Ђурђић, Урош Чучковић по гол.

Голове за Француску су дали: Мехди Марзуки шест, Уго Крузија два, Роман и Томас Верно по један.

Црна Гора ће у полуфиналу, сутра у 19 сати играти са Италијом, која је на отварању турнира савладала Хрватску 8:6.