Бронза за Кривокапића и Радоњића на Балканском првенству у Елбасану

Црногорски јуниорски репрезентативци Јакша Кривокапић и Стефан Радоњић освојили су бронзану медаљу у конкуренцији дублова на 33. Балканском првенству у стоном тенису за кадете и јуниоре, које је одржано у Елбасану. На турниру је учествовало 149 такмичара из 13 држава.
Кривокапић и Радоњић су у првом колу били слободни, док су у другом елиминисали босанскохерцеговачки пар Канлић/Муратовић са 3:1 у сетовима. Побједом у четвртфиналу против репрезентативаца Србије, Георгинова и Рајића, такође резултатом 3:1, црногорски стони тенисери су обезбиједили пласман у полуфинале и осигурали бронзану медаљу. У мечу за финале поражени су од турског дубла Озтопрак/Кахраман са 3:0 (11:8, 11:7, 11:7). Овим резултатом Кривокапић и Радоњић су поновили успјех од прије три године, када су на Балканском шампионату у Грчкој узели бронзу у кадетској конкуренцији.
У појединачном дијелу програма, најдаље су отишли Јакша Кривокапић у јуниорској и Милан Вучетић у кадетској конкуренцији, пласиравши се међу 16 најбољих. Кривокапић је у шеснаестини финала побиједио Грка Факароса са 4:3, након чега је у осмини финала изгубио од Турчина Кахрамана са 4:1. Вучетић је на старту главног жријеба максималним резултатом 4:0 савладао Кипранина Тулумиса, да би у осмини финала претрпио пораз од Давида Чапанде из Србије са 4:2.
Стефан Радоњић је наступ у синглу завршио у шеснаестини финала, односно међу 32 најбоља јуниора, пошто је у првом колу поражен од репрезентативца Босне и Херцеговине Бењамина Зијадића резултатом 4:1.




