Наши поморци добро, одузети им телефони

Црногорско Министарство поморства у сталном је контакту са компанијом MSC, чији је брод Франческа на коме су капетан и још три поморца црногорски држављани, заплијенила Иранска револуционарна гарда (ИРГЦ). Како РТЦГ сазнаје од вд директора Директората за сигурност пловидбе у у Министарству поморства, Горана Идризовића, брод Франческа тренутно је усидрен испред велике иранске луке Бандар Абас.

Капетан брода “MSC Francesca” је потврдио је да су наши поморци добро и да имају довољно залиха хране и воде.

Такође је, у мејлу који је синоћ послао Министарству поморства, написао да се припадници иранске војске, који су на том пловилу, понашају веома коректно према посади. Новина је и да су посади одузети мобилни телефони, које им ирански војници врате током дана на пола сата, како би могли да се јаве породицама.

Подсјећамо, Иранска револуционарна гарда зауставила је 22.априла трговачки брод “MSC Francesca“, када је то пловило покушало да прође кроз Ормуски мореуз. Преговори између бродовласника компаније МСЦ и иранских званичника су у току.

Извор: РТЦГ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here