Прољеће 2025: Сервисне информације

Ујутру или пријеподне престанак падавина и постепено разведравање. Умјерен до јак јужни вјетар током дана ће ослабити. Јутарња температура ваздуха од 5 до 15, највиша дневна од 10 до 21 степен.

ЦЕДИС

Током вјерског празника Васкрса, односно, Ускрса,  данас, у недељу и понедељак 18., 20., и 21. априла, у свим дјеловима ЦЕДИС-а обезбијеђени су неопходни услови за стабилно функционисање електроенергетског система, саопштено је из Црногорског електродистрибутивног система

У дане вјерског празника нису предвиђена планска искључења електричне енергије, а у случају ванредних околности биће ангажоване додатне екипе. Евентуални прекиди у напајању и квар на дистрибутивној мрежи, за вријеме празника, грађани могу пријавити на дежурни броје телефона: 031 327 326.

 Аутобуски саобраћај

На херцегновску Аутобуску станицу стигао је Божур из Београда , Јадран лајн из Крагујевца, а очекује се Виена Модрича, Трансјуг из Београда, Ленс из Новог Сада, Ројал из Ниша, Блуе лајн из Суботице, Јадран експрес из Суботице, Југопревоз из Требиња, Јадран експрес Котор из Дубровника, Лалатовић из Сарајева и остали.

Са Аутобуске  за Сарајево вози Лалатовић, полазak у 8:35,  Божур ка Дубровнику у 9:30 , па у 11:10 „Јадран експрес“ за Дубровник и у 12:10  Југопревоз-Гацко вози за Требиње и остали превозници према уобичајеном реду вожње.

Телефон за информације 321 225 .

Аеродроми Црне Горе

Са Тиватског  аеродрома данас ће бити реализовано пет летова ка Београду у 7:35, 8:50,15;20, 16:10 и 18:40, за Истанбул три лета, два за Тел Авив и за Лондон.  Са Подгоричког аеродрома планирано је 20 летова, пет ка Београду, за Беч два, три за Истанбул те летови ка Вроцлаву, Риму, Бриселу, Лондону, Сабиха Гокцен, Варшави, Љубљани, Милану, Анкари и Кракову и осталим дестинацијама.

АУТО МОТО САВЕЗ ЦРНЕ ГОРЕ

На путевима у земљи  саобраћа се по претежно мокрим коловозима.Спорију и опрезнију вожњу савјетују на дионицама које пролазе кроз усјеке због појаве ситнијих одрона.Апелују на возаче да поштују саобраћајне прописе,нарочито ограничење брзине.

Интензитет саобраћаја је умјерен.

У  протекла 24 сата на путевима у земљи догодило се 20 саобраћајних незгода  у којима су 3 особе задобиле  лакше повреде.

Ауто мото савез Црне Горе пружа учесницима у саобраћају техничку помоћ на јавним путевима, која подразумијева пружање услуге помоћи на путу, отклањања мањих кварова и  бесплатног шлепања возила до првог сервиса или радионице за сва возила регистрована у Црној Гори.

Информативни центар заједно са службом помоћи на путу на услузи је грађанима 24 сата. Информације се могу добити путем телефона 19807, 020 234999, 063 239987.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here