Željko Dabović i Ingrid Molenkof pobjednici i novi rekorderi trke na Gorici

Željko Dabović član AK Sparta pobjednik je trke u muškoj konkurenciji koja je juče održana u Podgorici.

Sportsko-rekreativno društvo studenata ekonomije i menadžmenta i Triatlon klub Podgorica su  sedmi put na brdu Gorica organizovali trku „Voli podgorička desetka“. Trka je i ovog puta privukla veliko interesovanje sportista, entuzijasta, ali i publike koja je bodrila trkače.

U muškoj konkurenciji, najbolji je bio Željko Dabović, član AK Sparta iz Herceg Novog, koji je postavio novi rekord trke – 33 minuta i 36 sekundi. Drugo mjesto osvojio je Brano Baltić, član AK Dionis, sa sjajnim rezultatom 36 minuta i 9 sekundi, dok je bronzanu medalju osvojio Goran Bubanja, iz AK Nikšić, sa vremenom 37 minuta i 39 sekundi.

U ženskoj konkurenciji, prvo mjesto, s rekordnim vremenom, postigla je Amerikanka Ingrid Molenkof koja je trku istrčala za 35 minuta i 13 sekundi.

Drugo mjesto kod dama osvojila je Dijana Stanišić sa vremenom 41 minut i 3 sekunde, a bronza je pripala Milici Radulović sa vremenom 45 minuta i 6 sekundi.

-Mnogo smo ponosni i srećni zbog ovogodišnje trke koja je oborila sve rekorde, sami takmičari su ove godine bili impresivni a imamo i rekordan broj od 270 učesnika na stazi. Imamo takmičare iz Crne Gore, Srbije, Bosne i Hercegovine, Rusije, Ukrajine, Italije, Holandije  tako da je ovo zaista bila jedna uspješna trka, istakla je predsjednica Društva Ekomen Ana Slavić.

Posebnu zahvalnost upućujemo generalnom sponzoru, kompaniji VOLI, kao i ostalim partnerima i prijateljima događaja: Ministarstvu sporta i mladih, Glavnom gradu Podgorica, kompaniji Enervit, štampariji Grafo Pres, Avanturističkom parku Gorica i Ekonomskom fakultetu.