Према уговору са представницима конзорцијума Асфалт-бетон градња, Flowmax, Tofi, Builder fox, Студио простор и Geotin MNE ангажованoг на пројекту реконструкције Његошеве улице, рок за завршетак комплетног посла је крај маја.
Како је за РТХН казао предсједник Општине Херцег Нови Стеван Катић, реконструкција Његошеве улице приводи се крају.
-Сада се раде завршни радови када је ријеч о облагању, односно постављању камених плоча. Тренутно се ради аутобуско стајалиште, очекује се постављање нове јавне расвјете у том дијелу, што је такође веома значајно; на објекте и са лијеве и са десне стране иде нова јавна расвјета конзолно. Читав тај пројекат је по уговору био планиран да буде завршен до 1. маја, не рачунајући празнике и не рачунајући оне кишне дане. Ако све то узмемо у обзир, то је негдје до краја маја, односно до почетка јуна и ја сам сигуран да ће ти радови да буду завршени у предвиђеном периоду.
Реконструкцијом су обухваћени и непланирани радови, попут уклањања ваздушних каблова и уређења фасада објеката, појашњава Катић.
-Када радите такву врсту пројеката увијек се отвори неки други посао. Хтјели смо да током реконструкције Његошеве улице уредимо зграде, то јест да се спусте ваздушни каблови са постојећих објеката, тако да смо ту у договору са ЦЕДИС-ом имали додатна значајна улагања. Послије тога смо са власницима свих објеката договорили и уређење фасада, да би тај комплетан дио уредили онако како тај дио града и заслужује. Док се тај дио не заврши, а већ се види да је при крају, битно је да се и док се изводе не ремети превише нормално функционисање како саобраћаја, тако и кретање пјешака јер увијек имамо отворену једну страну за пјешачку комуникацију. Више нема толико притисака јер је препознато и од стране грађана, послије свих оних примједби које су биле раније од одређених невладиних организација, како ће то да буде лијепо и како већ добија све контуре.
Катић истиче да нису хтјели да убрзавају радове науштрб квалитета, те да су, када је ријеч о изгледу и функционалности улице ријеч имали пројектанти, ињжењери, саобраћајни инжењери и конзерватори.
-Сви ми можемо да кажемо да ли нам се свиђа или не. Можда бих и ја конкретно имао неких примједби, али пустимо увијек да струка ради свој дио посла, а ми ћемо онда да видимо и да се укључимо као што смо смо чинили и до сада ако је било потребе око неких проблема који су јављали на терену. Суштина је била да је било потребно дефинитивно проширити тротоаре који су били врло уски са једне и са друге стране. Имали смо запуштену, испуцалу и оронулу Његошеву лицу са само пола метра тротоара до пословних простора који су били мање-више и невидљиви. Сада је то све значајно проширено, а интенција саобраћајних инжењера је била да нема потребе да улица буде превише широка. Како је мени појашњено, ако узмемо сада Његошеву улицу и каква је била раније када су се паркирала возила са лијеве стране дуж читавог тог дијела, ви сте имали потпуно исту ширину улице која би остала и за пролазак осталих возила и аутобуса. Дакле, ништа она није била шира ни у претходном периоду када су возила била паркирана, иста је ситуација као и данас . Ријеч је о неких стотинак метара преко пута Градске кафане, јер имамо такође паркинг од Парка Светог Леополда до почетка Градске кафане гдје постоји и даље тротоар, гдје се сада поставља калдрма тако да се у том дијелу скоро ништа није много промијенило, односно само се добило, поручио је Катић.
Интенција пројектанта је да прилаз Тргу Николе Ђурковића буде значајно проширен, што је логично када је ријеч о старим градовима. Подсјећамо, према најавама, рок за комплетан завршетак реконструкције Његошеве улице од зграде Општине до бившег хотела Рудник у вриједности око 1,2 милиона еура без ПДВ-а је крај маја.