За крај Куп лиге побједа Јадрана

У претпоследњој утакмици лигашког дијела Купа, вечерас у 6. колу, ватерполисти Јадран су побједом над Будвом 11:6 (2:1, 3:3 3:2, 3:0) оправдали улогу фаворита, потврдили друго мјесто и пласман у финале Купа са лидером и браниоцем трофеја, екипом „Примиорац“ у Подгорици 22. децембра.

Гости су на старту повели голом Жардана, да би Василије Радовић и Сладовић до краја четвртине узвратили. Павел Калтурин је дуплирао предност за 4:1 да би са два везана гола Егоров смањио резултат ма 4:3, а Петар Ћетковић изједначио на 4:4. До полувремена Јадран води 5:4 а стријелац је поново Рус Калтурин.

Почетком другог полувремена Егоров је изједначио на 5:5 да би у овој четвртини домаћи састав головима Данила Радовића, Вучуровића и Хаџића побјегао на 8:5, а потом Стахор смањио резултат на 8:6. У преосталих 8 минута Јадран је головима Калтурина, капитена Гардашевића, Данила Радовића ријешио утакмицу.

Стријелци за Јадран: Калтурин 4, Данило Радовић 2, Сладовић, Вучуровић, Василије Радовић и Хаџић по гол.

Стријелци за Будву: Егоров 3, Жардан, Стахор и П. Ћетковић по гол.

До краја лигашког дијела такмичења у Купу, преостало је још у суботу да се у Котору одигра сусрет Катаро-Приморац.

Пласман: Приморац и Јадран по 13, Будва 6 и Катаро без бодова.