Ugledna književnica, profesorka filozofije i naša sugrađanka Višnja Kosović, na nedavno završenom Međunarodnom festivalu poezije u Melniku, u Bugarskoj dobila je prestižnu nagradu za doprinos razvoju literature i kulture južnoslovenskih i evropskih naroda.
Melničke večeri poezije okupile su ove godine učesnike iz 30 zemalja. Višnja Kosović predstavila se knjigom “Sonata je more” koja je i objavljena u organizaciji festivala. Novo priznanje potvrđuje nemjerljiv doprinos Višnje Kosović kako savremenoj književnosti i filozofiji, tako i promociji kulturne saradnje među narodima Evrope i Balkana.
Podsjetićemo, njena djela, zbirke poezije, priča i knjige filozofskih aforizama nagrađivane su i ranije i prevedene na više jezika, njemački, ruski, francuski, italijanski, engleski, makedonski, bugarski i poljski.





