Vaterpolo reprezentacija Crne Gore izgubila od Grčke

U poslednjoj utakmici Svjetskog prvenstva u Dohi, reprezentacija Crne Gore će u subotu igrati sa slabijim iz utakmice Srbija –Mađarska za plasman od sedmog do osmog mjesta. U utakmici za petu poziciju danas je reprezentacija Crne Gore, koja je igrala bez povrijeđenog Konstatina Averke, poražena od reprezentacije Grčke 14:13. U regularnom dijelu rezultat je bio neriješen 10:10 (2:2, 4:3, 2:1 2:4,4:3).

Tokom prvog poluvremena, vodila se izjednačena borba. Grci su vodili sa 1:0 i 2:1, ali je na kraju prve četvrtine rezultat bio 2:2. U drugoj  četvrtini, izabranici Vladimira Gojkovića preko Matkovića preokrenuli su rezultat 4:3, ali je Grčka u nastavku ove dionice preko iskusnog  Kakarisa u napadu i sjajnog Zerdevasa na golu stigla do 6:4. Smanjio je Vasilije Radović na 5:6, a prije toga, Zerdevas je odbranio peterac Đuro Radoviću.

Radović je na početku treće četvrtine izjednačio rezultat 6:6 ali je reprezentacija Grčke preko Skumpakisa i Vlahopulosa povela 8:6 nakon 24 minute igre. U poslednjem dijelu utakmice Đuro Radović je sa dva gola izjednačio rezultat na 8:8, ali je Grčka potom pogodila za 9:8. Strijelac je bio Kakaris. Već u sledećem napadu je odgovorio Brguljan – 9:9.  Guvecis je na 12 sekundi prije kraja donio prednost  Grcima za 10:9. U poslednjem napadu Vlado  Popadić je 4 sekunde prije kraja izjednačio na 10:10, zatim je uslijedio penal rulet.

Đuro Radović je promašio gol, Geniduinas je bio siguran. Precizan je bio Vidović, da bi Lazović zaustavio šut  Guvecisa. Popadiću je odbranio  Zerdevas, Skumpakis je pogodio, Perković bio siguran , Vlahopulos takođe. Mršić je izjednačio, a Fontulis stavio tačku na dramu postaviši konačni rezultat.

Strijelci za Crnu Goru su : Đuro Radović tri, Marko Mršić dva, Draško Brguljan, Miroslav Perković, Vlado Popadić, Stefan Vidović, Vladan Spaić, Dušan Matković, Vasilije Radović po gol.

Kod Grka Konstantinos Kakaris pogodio je tri, odnosno Angelos Vlahopulos i Janis Fontuli sa po dva gola. Dejan Lazović je imao 11, Emanuel Zerdevas osam odbrana.