Ватерполо репрезентација Црне Горе изгубила од Грчке

У последњој утакмици Свјетског првенства у Дохи, репрезентација Црне Горе ће у суботу играти са слабијим из утакмице Србија –Мађарска за пласман од седмог до осмог мјеста. У утакмици за пету позицију данас је репрезентација Црне Горе, која је играла без повријеђеног Констатина Аверке, поражена од репрезентације Грчке 14:13. У регуларном дијелу резултат је био неријешен 10:10 (2:2, 4:3, 2:1 2:4,4:3).

Током првог полувремена, водила се изједначена борба. Грци су водили са 1:0 и 2:1, али је на крају прве четвртине резултат био 2:2. У другој  четвртини, изабраници Владимира Гојковића преко Матковића преокренули су резултат 4:3, али је Грчка у наставку ове дионице преко искусног  Какариса у нападу и сјајног Зердеваса на голу стигла до 6:4. Смањио је Василије Радовић на 5:6, а прије тога, Зердевас је одбранио петерац Ђуро Радовићу.

Радовић је на почетку треће четвртине изједначио резултат 6:6 али је репрезентација Грчке преко Скумпакиса и Влахопулоса повела 8:6 након 24 минуте игре. У последњем дијелу утакмице Ђуро Радовић је са два гола изједначио резултат на 8:8, али је Грчка потом погодила за 9:8. Стријелац је био Какарис. Већ у следећем нападу је одговорио Бргуљан – 9:9.  Гувецис је на 12 секунди прије краја донио предност  Грцима за 10:9. У последњем нападу Владо  Попадић је 4 секунде прије краја изједначио на 10:10, затим је услиједио пенал рулет.

Ђуро Радовић је промашио гол, Генидуинас је био сигуран. Прецизан је био Видовић, да би Лазовић зауставио шут  Гувециса. Попадићу је одбранио  Зердевас, Скумпакис је погодио, Перковић био сигуран , Влахопулос такође. Мршић је изједначио, а Фонтулис ставио тачку на драму поставиши коначни резултат.

Стријелци за Црну Гору су : Ђуро Радовић три, Марко Мршић два, Драшко Бргуљан, Мирослав Перковић, Владо Попадић, Стефан Видовић, Владан Спаић, Душан Матковић, Василије Радовић по гол.

Код Грка Константинос Какарис погодио је три, односно Ангелос Влахопулос и Јанис Фонтули са по два гола. Дејан Лазовић је имао 11, Емануел Зердевас осам одбрана.