ВАТЕРПОЛО: НОВЉАНИ УСПЈЕШНИ У 8. КОЛУ ЛИГЕ ШАМПИОНА

Херцегновски ватерполисти који играју у екипама учесницима Лиге шампиона у 8. колу имали су запажен учинак и у неколико утакмица били одлучујући фактор тријумфа клуба.

Првак Француске „Марсеј“ са тренером Милошем Шћепановићем наставио је са серијом одличних резултата. У Београду против Црвене Звезде Андрија Прлаиновић и саиграчи постигли су седам узастопну побједу. Звезда у којој играју: Гаврил Суботић, Стефан Пјешивац, Филип Гардашевић, Богдан Ђурђић са новим тренером Мирком Вичевићем је водила са 7:4 али француски шампион је преокренуо резултат на 11:8.

Голове за Црвену звезду, постигли су: Иван Басара три, Милош Вукићевић два, Стефан Пјешивац, Вук Милојевић, Марко Радовић по један гол. Голове за Марсеј, постигли су: Анте Вукићевић пет, Томас Верно два, Урош Чучковић, Александре Бует, Роман Верно, Микаеле Бодегас по један гол.

У овој групи Хановер је уз много муке оправдао улогу фаворита против Стеуе на свом базену 13:12. Најефикаснији у саставу Хановера, били су Которанин Дарко Бргуљан са четири и Новљанин Александар Радовић са три. Код тим из Букурешта, расположени за игру у нападу, били су Влад Георгеску и Тиберију Негреан са по три гола.

Остали резултати “Б” групе Про Реко је службеним резултатом 10:0 побједио Југ, јер екипа из Дубровника због проблема са коронавирусом није отпутовала у Италију. ОСЦ из Будимпеште је после велике борбе и неизвјесне завршнице, славио против Шпандауа са 12:11.

У 9. колу Б групе играју : Црвена Звезда-Стеауа,Шпандау-Марсеј,,Хановер –Про Реко и ОСЦ-Југ.

Синоћ у “А” групи голман Петар Тешановић са “Брешом” званичним прваком Италије наставио је низ непобједивости. Италијански шампион био је у Сплиту бољи од Јадрана 15:14. У првом дијелу Бреша је губила. У трећем дијелу утакмице разиграо се Тешановић са 9 одбрана. Италијани су добили овај период игре са 6:1, али се Јадран није предавао, па је на три минута прије краја стигла до 13:14. Ренћуто је погодио за 15:13, а Харков у завршници поставио коначан резултат.

Алекса Укропина са својим Радничким на крилима трофеја којег су освојили у Купу Србије, као и добрих партија на турниру Регионалне лиге у Будви, одиграо је синоћ одличан меч против Олимпијакоса, побједивши га 10:8. Послије прве четвртине Укропина и саиграчи водили са 5:3.

За само 120 секунди игре у трећој четвртини , све је кренуло из почетка, после два гола Филипа Филиповића – 7:7. До краја ове дионице, водила се велика борба за сваку лопту, за сваки педаљ базена, а предност Радничком, донио је Марко Радуловић.

На голу шампиона Србије Лазар Добожанов је био несавладив испред гола, а Јосип Врлић је на пет минута прије краја погодио за 9:7. Добожанов је у следећем нападу скинуо петерац Филиповићу, али је нешто касније, био немоћан. Мрежу Крагујевчана је затресао Јанис Фонтулис. Одговор је стигао у режији Алексе Укропине за коначни резулта .

У 9 колу “А” групи играју:Нови Београд –Динамо Тбилиси, Барселонета-Раднички ,Олимпијакос-Бреша и Јадран (Сплит)- Ференцварош.