ВАТЕРПОЛО КУП ЦРНЕ ГОРЕ – ПРИМОРАЦ РАСТУЖИО НОВЉАНЕ

Доминацију Јадрана у ватерполо Купу Црне Горе, дугу 11 година, прекинуо је вечерас которски Приморац са трофејним тренером Ранком Перовићем, који се љетос вратио у Котор. Епилог финала је резултат 10:9 (1:2, 4:2, 2:2, 3:3), а капитен Приморца Марко Гопчевић је примио пехар Купа за сезону 2021/2022.

На базену СЦ „Морача“ је виђен узбудљив ватерполо са доста преокрета. Јадран је послије прве четвртине водио 2:1. У другој четвртини Которани су повели 3:2, затим поново Јадран 4:3. Приморац је на одмор отишао са резултатом 5:4 и није дозволио великом ривалу са Шквера ново вођство. Послије гола Вука Драшковића за 7:5 назирало се да ће пехар промјенити власника. Истина, Јадран је успио да изједначи резултат на 8:8, али се у финишу догодио нови преокрет и головима Ђорђа Станојевића и четвроструког стријелца Матковића ватерполисти Приморца су повели 10:8. Вучуревић је постигао гол, али у редовима Јадрана за више није било ни времена ни снаге и славље ватерполиста из Котора је могло да почне.

Стријелци за Јадран: Марко Петковић, Данило Радовић и Урош Вучуровић по 2, Лука Муришић, Матер Черај и Матија Сладовић по гол. Најбољи појединац у тиму „Јадрана“ као и прошлог четвртка био је голман Дарко Ђуровић.

Стријелци за Приморац: Душан Матковић четири, Вук Драшковић три, Марко Гопчевић два и Ђорђије Станојевић један погодак.

У утакмици за треће мјесто Будва је побједила Катаро 11:8.