Ватерполо: Kадети Црне Горе други на Ускршњем турниру

Kадетска ватерполо репрезентација Црне Горе (играчи рођени 2008. године и млађи) освојила је друго мјесто и сребрну медаљу на традиционалном Ускршњем турниру који је, након три дана, данас завршен у Вараждину. Изабраници тренера Ненада Вуканића су и у финалу поражени од репрезентације Хрватске 11:7 ( 0:3, 4:2, 4:0, 3:2).

Одличан је био почетак финала за нашу селекцију, која је прву четвртину ријешила у своју корист, головима Луке Тодоровића (два) и Марка Милинића, а почетком друге четвртине имали су предност од 4:0. Стријелац је био Дарио Домазетовић. Домаћи играчи су узвратили у другој и трећој четвртини, када су примили само два, а постигли чак осам голова. Kао и у првој утакмици са репрезентацијом Хрватске, блистао је голман Никола Батош који чак 14 минута није примио гол. До краја сусрета домаћи су одржавали предност и није било шансе да црногорска селекција преокрене резултат.

Стријелци за Црну Гору: Лука Тодоровић и Марко Милинић по 2, Дарио Домазетовић, Андреј Дурутовић и Матија Франовић по један погодак. За најбољег играча Ускршњег турнира у Вараждину проглашен је голман хрватске репрезентације, Никола Батош. У утакмици за треће мјесто Србија је побједила Италију 11:6.

На турниру у Вараждину за Црну Гору су играли: Андрија Рајовић, Стефан Kрута (капитен), Томо Вичевић, Ђорђе Kопривица, Лука Савић, Дарио Домазетовић, Марко Милинић, Петар Брновић, Стефан Вранеш, Данило Савовић, Андреј Домазетовић, Марко Пејовић, Данило Рогановић и Матија Франета. Тренер је Ненад Вуканић.

Овим окупљњем и турниром почеле су припреме репрезентације Црне Горе за првенство Европе за узраст до 15 година које се од 8. до 16. јула игра у Подгорици. Репрезентација Црне Горе је групи А првог нивоа са Шпанијом, Мађарском и Италијом.. У групи Б првог нивоа су: Хрватска, Грчка, Србија и Турска. Други ниво је подијељен у четири групе. У групи Ц су: Малта, Молдавија, Бугарска и Литванија. Групу Д чине: Француска, Босна и Херцеговина, Израел, Ирска и Холандија. У Е групи су: Грузија, Швајцарска, Украјина и Њемачка. Групу Ф чине Пољска, Румунија, Словачка и Чешка. Прве двије екипе су директни четвртфиналисти, док ће трећи и четврти разигравати само са побједницима група другог нивоа, због већег броја учесника.