Ватерполо јуниори Црне Горе без побједе на старту Европског првенства

Јуниорска ватерполо репрезентација Црне Горе поражена је на старту Европског првенства, које се одржава у Бургасу од Шпаније 8:6 (1:3, 2:1, 2:2, 3:0).

Ватерполисти црне Горе су одлично ушали у утакмицу и након прве четвртине водили 3:1. Премда су Шпанци брзо ухватили резултатски прикључак, Црна Гора је све до финиша меча имала предност (4:3, 5:4, 6:5), да би ривал први пут повео два и по минута прије краја 7:6.

Било је прилика да се избјегне пораз, напад је заказао када је било најважније и наш тим у завршних осам минута није постигао гол, Посљедња шанса испуштена је када није реализован напад са играчем више, након тајм аута.

Шпанија је имала 40 секунди да сачува гол предности, а у посљедњим тренуцима и дошла до коначних 8:6.
Три гола за Црну Гору постигао је Балша Вучковић, по један Срђан Јановић, Тим Перов и Никола Петровић.

У другом колу сутра од 13.15 сати ватерполисти Црне Горе играју против Мађарске.