ВАТЕРПОЛО: ЈАДРАН ПРУЖИО ДОБАР ОТПОР ЛИДЕРУ

Ватерполисти Јадрана  завршили су такмичење на турниру у Подгорици освајањем трећег мјеста и пласманом у главну рунду  такмичења квалификација за Лигу шампиона. Данас у последњем 6. колу Петковић и саиграчи поражени су од побједника групе мађарског ОСЦ 12 :9 (2:3, 4:3, 3:2, 3:1) али нијесу разочарали. У првом дијелу утакмице су били равноправни и тек је у последњој четвртини дошло до изражаја искуство и квалитет екипе из Будимпеште.

Јадранови ватерполисти су послије почетне предности гостију, преокренули резултат и головима Данила (два) и Василија Радовића повели са 3:1. Средином  друге четвртине резултат је био 5:3 за Новљане али искусни ривал изједначио је на 5:5. Данило Радовић поново је донио предност од 6:5 четвртим голом. У другом полувремену ватерполисти ОСЦ су створили предност од 8:6 и 9:7 и рутински утакмицу привели крају.

Стријелци за Јадран: Данило Радовић 5, Василије Радовић, Мартин Гардашевић, Урош Вучуровић и Јован Вујовић по гол.

Пласман: ОСЦ 18, Јадран (Сплит) 15, Јадран ХН 12, Аполон 9, Синтез 6 и Заибас без бодова.