ВАТЕРПОЛО: ЈАДРАН ПОВЕО У ФИНАЛНОЈ СЕРИЈИ

Ватерполисти Јадрана синоћ у првој утакмици финала плеј-офа првенства Црне Горе у Будви побиједили су Приморц 14:11, након извођења петераца. У регуларном дијелу сусрет је завршен нерјешено 10:10 по четвртинама 2:2, 2:2 2:1, 2:3. Петерци 4:1.

Утакмица је била неизвјеса. Од првог минута је виђена велика борба. Одбране оба тима су била на високом нивоу. Распложени су били и голмани Петар Тешановића и Александро Краљ.

На 60 секунди прије краја, Приморац је преко Душана Матковића стигао до првог вођства на утакмици – 10:9. Са друге стране, у самој завршници напада уследио је гол Димитрија Обрадовића за – 10:10. Јадран је успио да се одбрани, имао је шест секунди за последњи напад, али није упутио лопту ка голу, па је питање побједника у првом мечу финалне серије решавано у пенал рулету.
Голове за Јадран, постигли су Канстанин Аверка четири, Марко Петковић три, Лука Муршић, Ђуро Радовић и Димитрије Обрадовић по два, Никола Бркић један. Голове за Приморац, постигли су Ешворт Молтен три, Марко Гопчевић два, Вук Драшковић, Угљеша Вукасовић, Аљоша Мачић, Мирослав Перковић Ђорђије Станојевић и Душан Матковић по један.
Играч утакмице био је голман Петар Тешановић који је одбрано два петерца један у регуларном дијелу а други у серији петераца.
Друга утакмица финалне серије на програму је 4. маја у Игалу , а за освајање титуле су потребне три побједе. Подсећања ради, Јадран брани а Приморац напада шампионски трон.