ВАТЕРПОЛО: ЈАДРАН НА ДОМАКУ ЦИЉА

PVK Jadran/instagram

Ватерполисти Јадрана побједили су вечерас у Будви „домаћи“ Приморац у трећој утакмици финала плеј офа 8:6 (1:0,1:1,5:2, 1:3) и за нијансу се приближили циљу  – одбрани титуле првака Црне Горе.

Послије утакмице која доликује квалитету такмичења, сваки познавалац ватерпола мора признати да је видио ватерполо игру на високом нивоу двије одличне екипе које су за чуваре голова имали изврсне Петра Тешановића и Александра Краља.

Као и обично, док су стријелци дошли до изражаја у другом дијелу утакмице, у првом полувремену је виђена чврста игра са мало голова. Први гол Јадран је постигао у финишу шестог минута утакмице када је Бркић савладао изврсног Краља. И у другој четвртини доминирали су чувари мрежа, Краљ је сакупио 12, а Тешановић чак 17 одбрана до краја сусрета. У другој дионици су само, Аверка код Јадрана и Станојевић код Приморца, били стријелци.

Друго полувријеме Јадран је почео како се само пожељети може. Новљани су били у налету и постигли серију од 5:0 головима Вујовића, Аверке па поново истим редоследом Јован Вујовић и Аверка, а када је Ђуро Радовић погодио за 7:1 назирао се тријумф званичног шампиона и тежак пораз Приморца.

Међутим, Которани су се опоравили и серијом Вукшића и Перковића су сманили предност, да би у последњој четвртини Матковић па Ешволт Молтен смањили на 7:5. Аверка је својим четвртим голом из петерца повисио на 8:5, да би Угљеша Вукасовић, који је скривио петерац, поставио коначан резултат 8:6.

Приморац је имао два напада да стигне до минус један, али је Петар Тешановић успио да неутралише два изузетно опасна напада, а у једном тренутку имао је двије одбране, па је славље Јадрана могло да почне.

Четврта утакмица финалне серије игра се у четвртак у Херцег Новом, а евентуална мајсторица, на програму је 17. маја у Будви.