ВАТЕРПОЛО: ГОЈКОВИЋЕВИ ПУЛЕНИ ДУПЛО ЈАЧИ

Ватерполо репрезентација Црне Горе је у дерби сусрету А групе побједила репрезентацију Грчке 8:4 (4:1,1:1,1:1,2:1) и налази се пред освајањем првог мјеста у групи које доноси лакшег ривала у петак, у четвртфиналу турнира у Ротердаму.

Дерби од којег се стријепило, јер репрезентацију Грчке „ајкуле“ нису побједиле у званичним утакмицама од 2014. године, је одлично отворен. Изабраници Владимира Гојковића, меч су ријешили већ у првој четвртини када су повели 4:0, са два гола Перковића, по један Спаића и Ивовића. Одбрана је била одлична, гдје је блистао голман Дејан Лазовић (10), па Грци нису имали рјешење за играча више и у наставку утакмице, у којем је ипак био изједначенији двобој, нису могли надокнадити предност из прве четвртине.

До краја сусрета, Укропина и Матковић су одржавали предност у другој и трећој четвртини, да би се у последњем дијелу утакмице, када су Грци пришли на два гола разлике (6:4), разиграо капитен Драшко Бргуљан и са два поготка, отклонио све дилеме око исхода утакмице.

-Имали смо одличан почетак и постигли смо важну побједу, али још ништа није готово. Сутра имамо меч са Грузијом, а онда одлучујућу утакмицу у четвртфиналу, која је увијек најбитнија на оваквим турнирима, рекао је послије утакмице селектор Владимир Гојковић.

У последњој утакмици А групе, Црне Гора игра са репрезентацијом Грузије у којој играју и два бивша играча Јадрана – Марко Јелача и Марко Елез, као и Новосађанин Борислав Вапенски.

У овом сусрету наша селекција је апсолутни фаворит али је опрез увијек потребан.