Vaterpolo derbi u Kotoru – svakom po poluvrijeme

U zaostaloj utakmici drugog kola ligaškog dijela Kupa Crne Gore vaterpolisti Jadrana gostovali su u Kotoru i u neuizvjesnom derbiju igrali nerješeno sa domaćim Primorcem  9:9 (1:3, 1:2, 4:2, 3:2).

U utakmici gdje je svakoj ekipi pripalo po poluvrijeme, izabranici  Petra Radanovića,  kao gotovo u svim utakmicama na evro sceni i u ovom derbiju u Kotoru igrali su odlično u prvih 16 minuta. Nakon dominacije na početku, u drugom dijelu incijativu su prepustili domaćem sastavu, pa su se čak u finišu utakmice borili za remi. Jadran je poslije prve četvrtine imao prednost 3:1,a na poluvremenu su vodili 5:2.

Na početku poslednje četvrtine Jadran je imao prednost od jednog gola, ali su, nošeni publikom, vaterpolisti Primorca poveli sa 9:8 golom Marka Mršića, a izjednačenje je donio Matija Sladović.

Golove za Jadran postigli su: Matija Sladović tri, Čaraj, Muskat, Stevović, V. Radović, Stupar i Zinzudin.

Strijelci za Primorac su: Milić i Stanojević po tri, Gardašević dva, Mršić jedan.

Plasman: Jadran i Primorac po 4, Budva 3 i Kataro bez bodova

U narednom kolu, 12. novembra, igraju Budva – Jadran i Primorac – Kataro.