Ватерполо: Четвртина мало за одлазак у Француску

Ватерполо репрезентација Црне Горе поражена је у Подгорици од репрезентације Шпаније 15:10 (6:3 0:3,4:2,5:2) у утакмици за треће мјесто   европског дијела квалификација за Свјетску лигу. Гојковићеви пулени остали су без могућности да бране титулу освојену прошле године у Тбилисију.

Почетак утакмице био је више него лош за Петковића и саиграче. Шпанци су повели 3:0 па 4:1. Прва четвртина је окончана са 6:3 за „фурију“.

У другој четвртини на крилима одличних одбрана Петра Тешановића његови саиграчи су изједначили головима Петковића и Мршића на 6:6.

И у другом полувремену Шпанци су потврдили да су стабилизовали игру, повели су 7:6, а изједначио је Вучуровић на 7:7

После другог нерјешеног резултата на утакмици, у трећој четвртини је Црна Гора три пута имала прилику да поведе, али је сва три пута погађала стативу или пречку. Феноменални Тешановић је послије петерца који је одбранио Перонеу у другој, скинуо петерац и Гранадосу у трећем дијелу утакмице али је у наставку напада Гранадос успио да се искупи и Шпанија води 8:7. Недуго затим Мунариз је погодио за 9:7. Перковић је успио да смањи на 8:9. У самој завршници, послије проблематичне одлуке судија, Санахуја је био прецизан за 10:8. И тада је утакмица одлучена.

У последњој четвртини репрезентација Црне Горе јури изједначење али конфузни напади домаћих  учинили  су да су Шпнци постизали лаке голове и заслужено побједили младу селекцију Црне Горе која има потенцијала, али јасно је да не могу да се носе са европском елитом која је овог тренутка боља.

Стријелци  за Црну Гору су: Марко Мршић четири, Марко Петковић три, Мирослав Перковић, Урош Вучуровић, Василије Радовић по један.

Превагу на тасу Шпаније донијели су Алберто Мунариз са четири, односно Алваро Гранадос и Рожер Тахуљ са по три гола.

У финалу, Србија је побједила  Италију, а обје селекције су избориле пласман на финални турнир Свјетске лиге у Стразбуру, заједно са селекцијама Француске, Шпаније, САД, Аустралије, Канаде и Бразила.