Ватерполисти Црне Горе изгубили од Италије, петерци поново пресудили

(Фото: worldaquatics.com)

Ватерполо репрезентација Црне Горе  изгубила је од репрезентације Италије резултатом 11:9 послије извођења петераца. У регуларном мечу Црна Гора је са Италијом играла неријешено 8:8.

Изабраници Владимира Гојковића храбро и одлучно су ушли у меч са Италијом, која је у прве двиjе рунде надиграла селекцију САД и Хрватску. Послије прве четвртине, резултат је био  2:2. Стриjелци су били Василије Радовић и Душан Матковић са једне, односно Фондели и Еченике са друге стране. Егал је био и на крају друге дионице – 4:4. Два гола за Црну Гору је постигао Владо Попадић, са друге стране, прецизни су били Гианаца и Ди Фулвио.

Неизвјесност је настављена и у трећој  дионици, репрезентација Италије преко Грата има предност 5:4, у егал је вратио Владо Попадић за 5:5. Прешеути је био прецизан за 6:5, узвратио  је Ђуро Радовић 6:6. Ди Фулвио је поново донио предност Италијанима – 7:6, а одговорио је својим првим голом на Олимпијади Јован Вујовић – 7:7.  Црна Гора у последњој четвртини  има три шансе  да се одлијепи  али нијесу искоришћење Уследила је борба. Двиjе сјајне прилике није искористила Црне Горе, али није ни Италија. Одбране су биле гранитне. На четири минута прије краја, Еченике је погодио за 8:7. Недуго затим Ди Фулвио није искористио петерац, а казна је стигла у виду гола Душана Матковића 8:8. Поново је као и против Грчке уследио пенал рулет.

Ди Фулвио је био прецизан, Видовић такође. Фондели је погодио, Мршић није. Лазовић је зауставио Прешутија, Ђурђић  поново као против  Грчке није успио  да буде стријелац са пенала. Лазовић је одбранио шут Ди Сому, Попадић је погодио пречку. Тачку на још један рулет неуспјешан за Црну Гору  је ставио Кондеми.

У овом колу у групи Грчка је побједила САД са 13:11, па ће Тешановић и саиграчи у суботу од 16:35 играти меч одлуке против САД за пласман у четвртфинале.