Vaterpolisti Crne Gore izgubili od Italije, peterci ponovo presudili

(Фото: worldaquatics.com)

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore  izgubila je od reprezentacije Italije rezultatom 11:9 poslije izvođenja peteraca. U regularnom meču Crna Gora je sa Italijom igrala neriješeno 8:8.

Izabranici Vladimira Gojkovića hrabro i odlučno su ušli u meč sa Italijom, koja je u prve dvije runde nadigrala selekciju SAD i Hrvatsku. Poslije prve četvrtine, rezultat je bio  2:2. Strijelci su bili Vasilije Radović i Dušan Matković sa jedne, odnosno Fondeli i Ečenike sa druge strane. Egal je bio i na kraju druge dionice – 4:4. Dva gola za Crnu Goru je postigao Vlado Popadić, sa druge strane, precizni su bili Gianaca i Di Fulvio.

Neizvjesnost je nastavljena i u trećoj  dionici, reprezentacija Italije preko Grata ima prednost 5:4, u egal je vratio Vlado Popadić za 5:5. Prešeuti je bio precizan za 6:5, uzvratio  je Đuro Radović 6:6. Di Fulvio je ponovo donio prednost Italijanima – 7:6, a odgovorio je svojim prvim golom na Olimpijadi Jovan Vujović – 7:7.  Crna Gora u poslednjoj četvrtini  ima tri šanse  da se odlijepi  ali nijesu iskorišćenje Usledila je borba. Dvije sjajne prilike nije iskoristila Crne Gore, ali nije ni Italija. Odbrane su bile granitne. Na četiri minuta prije kraja, Ečenike je pogodio za 8:7. Nedugo zatim Di Fulvio nije iskoristio peterac, a kazna je stigla u vidu gola Dušana Matkovića 8:8. Ponovo je kao i protiv Grčke usledio penal rulet.

Di Fulvio je bio precizan, Vidović takođe. Fondeli je pogodio, Mršić nije. Lazović je zaustavio Prešutija, Đurđić  ponovo kao protiv  Grčke nije uspio  da bude strijelac sa penala. Lazović je odbranio šut Di Somu, Popadić je pogodio prečku. Tačku na još jedan rulet neuspješan za Crnu Goru  je stavio Kondemi.

U ovom kolu u grupi Grčka je pobjedila SAD sa 13:11, pa će Tešanović i saigrači u subotu od 16:35 igrati meč odluke protiv SAD za plasman u četvrtfinale.