У новском кошаркашком дербију младост побједила искуство

Одличном игром у већем дијелу утакмице, кошаркашице Приморја, у 4. колу Прве лиге, оствариле су побједу у градском дерију против екипе Херцег Нови, резултатом 74:66, по четвртинама 25:17, 15:20, 14:10, 20 :19.

Домаће Приморје кренуло је силовито повело 10:0, а затим прву дионицу добило 25:17. Кошаркашице Херцег Новог, предвођене искусном Милицом Дабовић, нису се предавале и у другој четвртини су узвратиле изједначивши резултат на 34:34, да би на велики одмор екипа тренера Драгана Прге стекла 3 поена предности.

Херцег Нови је на почетку другог полувремена повео 41:40, а онда је услиједила резултатска клацкалица, у којој је Приморје стекло предност 68:56 и рутински привело утакмицу крају.

Најефикаснија у саставу Приморја је  била капитен Клаудија Баћовић са 19 поена, а пратиле су је Љубе Андрић са 14 и Теодора Сарић са 12. Остале поене за прву побједу у новом првенству постигле су Валентина Врцан 7, Антонија Триповић 4, Маша Прашевић 3 и Кристина Илић 2 поена.

Код Херцег Новог расположене за игру биле су капитен Милица Дабовић са 28 и Наталија Спајић са 19 поена. Остале поне су постигле: Адна Разић 9, Владана Радојичић 5, Ана Вујовић 3 и Андреја Ђорђевић 2 поена.

Кошаркашице Приморја до Нове године очекује заостала утакмица другог кола са Требјесом у Никшићу, док Херцег Нови у овој години нема више такмичарских обавеза.