У дуелу имењака бољи Сплићани

У  првој утакмици трећег турнира Регионалне лиге вечерас у Шибенику није било изненађења.  Сплитски Јадран  је против имењака из Херцег Новог  оправдао улогу фаворита и побиједио 15:11 (6:1,,1:4, 4:0,4:6). Учесник Лиге шампиона је после првих 8 минута повео  6:1. Шампион Црне Горе се вратио  у игру до средине утакмице и смањио на 6:5 а затим имењаци су играли на макове. Непарне четвртине су припале екипи са Пољуда а парне екипи са Шквера.

Од појединаца  Данило Радовић је најзаслужнији што су он и његови саиграчи и ублажили пораз са постигнутих пет голова.

Јадран сутра од 19 сати игра против домаћина Соларисаа. Турнир на Црници завршава у  суботу од 13:30 са Морнаром (Сплит).

У првим утакмицама трећег турнира Нови Београд је у Шапцу савладао Партизан 14:8, Раднички је побиједио домаћи Шабац 9:6 а Алекса Укропина постигао је два гола за екипу из Крагујевца. У Шибенику  је Југ био убједљив против Морнара 17:5.

Табела: Нови Београд и Раднички 18, Југ и Јадран Сплит 15, Црвена звезда и Младост девет, Шабац шест, Јадран Херцег Нови и Партизан четири, Морнар три, Приморац и Соларис су без бодова.