НОВЉАНИ СОЛИДНИ НА БОКЕШКОМ ПОЛУМАРАТОНУ

На првом Бокешком полумаратону, одржаном јуче на дионици дугој 21km, од Тивта до Котора, најбоље пласирани тркач из Црне Горе био је Новљанин Жељко Дабовић, који је освојио на 9. мјесто. Најбоље пласирана такмичарка из Црне Горе је Слађана Перуновић на 32. мјесту.

Увијек активни на оваквим спортским догађајима, триатлонци из Херцег Новог, у веома јакој конкуренцији, остварили су солидне резултате. Тамара Лепетић са временом 1:49 освојила је шесто мјесто у категорији жена од 35 до 39 година, Јелена Томашевић (1:46) била је 13. у категорији жена 23-34 година.

Негован Станковић трку је завршио са временом 1:41, Дарија Цвјетковић 2:11, Марко Томашевић 2:11, Лука Чупић 1:29, Пеђа Петровић 1:53, Марија Бошњак 2:30.

Новљанин Перица Вучковић са временом 1:17 освојио је 8, мјесто у категорији мушкараца од 23 до 34 године

Тркач из Кеније Симон Кибер (Simon Kiber Loitaanyang) побједник је првог Бокешког полумаратона. Он је стазу претрчао за сат и седам минута, други кроз циљ прошао је његов сународник Жан Мари Виене Миомукиза (Jean Marie Vianney Myiomukiza), трећи је био такође такмичар из Кеније Лекура (Lekuraа).

Најбоље пласирана такмичарка је Франсин Ниомукинзи (Francine Niyomukunizi) из Бурундија, друга је била Матеа Парлов Коштро из Хрватске а трећа њена земљакиња Теа Фабер.

На трци је учествовало 922 такмицара из 25 држава, док је трку завршило њих 626.