ТРЕЋА ДИОНИЦА ЗА ФИНАЛЕ

Ватерполо репрезентација Црне Горе је првом полуфиналном сусрету завршног турнира Свјетске лиге у Тбилисију побиједила репрезентацију Грчке 8:4 (2:2, 0:1, 4:0, 2:1) и обезбиједила сутрашње финале са бољим из сусрета Италија – САД.

Овај полуфинални сусрет донио је велику борбу, резултат је послије прве дионице био неријешен. Грци су повели, изједначио је капитен Драшко Бргуљан са играчем више. Поново је повео ривал, али је до краја прве четвртине изједначио Душан Матковић. У другој четвртини Црна Гора је наставила са фантастичном игром у одбрани, док напад наше репрезентације није успијевао да нађе пут ка голу. Голман Тешановић је у том дијелу игре био на изузетно високом нивоу и није дозволио да репрезентација Грчке стекне већу предност, па су на „великом одмору“ водили са 3:2. Сусрет је ријешен у трећој дионици игре. Поново је одбрана изнијела већи терет. Грци су заустављени, а у финишу треће четвртине услиједила је серија голова. Прво је Перковић изједначио, па је Матковић својим другим голом довео репрезентацију Црне Горе у прво вођство 4:3. Превагу у корист Црне Горе донио је Владан Спаић, убрзо су услиједили голови Укропине и Банићевића, а серију је завршио капитен Ивовић.

-Морамо бити задовољни пласманом у финале. У сваком случају није било лако, посебно у првом дијелу игре, када смо имали лошу игру у фази напада. Преокрет се десио у трећој четвртини, када је прорадио напад и када противнику дуго нисмо дозволили да постигне гол. Ако се зна да су многи играчи били ровити и да је њихов опоравак условио можда и слабији дио игре у првом дијелу, радује нас финиш. Сутра нас чека финале са бољим из дуела Италија – САД, и на нама је да покушамо да свјежимо екипу и спремно уђемо у борбу за прво мјесто, казао је након утакмице селектор Владимир Гојковић.