Trebjesa pobijedila Primorje u Igalu

U  poslednjoj utakmici prvog kola Prvenstva Crne Gore za košarkašice Primorje kao domaćin je poraženo od ekipe Trebjesa (Nikšić) 62:52 (17:14, 13:14,16:15,16:9)

Podmlađeni tim Dragana Prge sinoć u Sportskom  centru u Igalu nije imao recept da  zaustavi razigranu Anđelu Rondović koja je postigla gotovo polovinu poena za svoju ekipu. Domaći sastav se dobro držao i u tri četvrtine bio ravnopravan protivnik ekipi Lidije Krstajić.

Tek u finišu utakmice kod rezultata 46:43 gošće su se odvojile i stigle do pobjede. U timu Primorja najbolja je bila Maša Praščević sa 16, pratila je povratnik Nataša Radović sa 10 poena, ostale poena su postigle Mila Kovačević 8, Mia Bajo 6 i Antonija Tripović 5 poena.

Na klupi trenera Dragana Prge su bile: Sanja Pavlović, Marija Šćekić, Anja Adžić, Jovana Antunović, Lana Mijajlović i Kristina Ilić koje su ili igrale ili svoju šansu očekuju u nastavku prvenstva.  U timu gostiju najefikasnija je bila Anđela Rondović sa 29 poena, pratile su je Mila Mijušković sa 10 i Anastasija Kasalica sa 9 poena.

U narednom drugom kolu u gradskom derbiju igraju Primorje –Herceg Novi. Sutra  kadetkinje i pionirke Primorja gostuju u Rožajama ekipi  „Ibra“.