Херцег Нови и овог априла живи позориште. Траје 31. ХАПС – фестивал који и ове године истражује однос театра и музике, али у фокусу је и спој традиције, савременог израза и снажних друштвенеих тема. Представе „Косовски циклус“ Народног позоришта Приштина са сједиштем у Грачаници и „Боливуд“ Градског позоришта Подгорица у потпуности су подржале овај концепт а како их је доживјела публика најбоље казују оцјене – за Косовски бој 4,74 а за Боливуд чак 4,93.
Уз театар на градској културној сцени и књижевни програми – издвајамо предавање Ненада Гугла, професора српског језика и књижевности, писца, предавача и мотивационог говорника, предавање које је било и представљање његове нове књиге – 21 златна полуга.
Аутор је као једну од кључних порука навео: само се срцем постижу немогуће ствари а да би то успјело срце мора да гори стално и та ватра мора да се одржава.
Како показује нам и овогодишњи ХАПС. Сцена у Дворани Парк није само мјесто игре – већ простор у којем се одржава жива енергија позоришта, она која повезује традицију и садашњост, публику и глумце, питање и одговоре. И док год има оних који желе и знају да ту ватру подстичу – позориште и неће бити само умјетност – биће наша насушна потреба.
Добро дошли у Таласе културе, емисију коју уређује Витка Вујновић, а на програму је вечерас (уторак, 7.април од 20:00 сати)
Добро дошли, ваша РТ Херцег Нови.




