SVJETSKA KARATE LIGA MLADIH: NENAD ĐURIČIĆ TREĆI

Na Svjetskoj karate ligi mladih  „Poreč 2021“ naš grad predstavljaju karatisti iz Bijele. Prvog dana takmičenja učestvovalo je 1653 takmičara iz 50 zemalja .  U konkurenciji mlađih kadeta u  kategoriji + 55 kilograma, u kojoj je bilo  45 takmičara,  Nenad Đuričić osvojio je treće mjesto i bronzanu medalju.  Đuričić je u prvom kolu  pobijedio Danila Bilousa iz Ukajine 6:0, u drugom kolu Daniela  Stranskog iz Češke 2:0. U trećem meču bio je uspješniji od Hrvata Vita Turkovića 4:2  U četvrtoj  borbi gubi od Italijana Toniola  Alvisea  4:2, koji je plasmanom u finale povukao takmičara „Bijele“  u repesažne mečeve.  Za bronzanu medalju Đuričić  pobjeđuje takmičara Andreja Stojčevskog iz Makedonije 5:2 i  Alvadas Toresa iz Španije sa 1:0.

Juče je nastup imala i Sofija Mikulić u  konkurencijii mlađih kadetkinja u kategoriji + 47 kilograma. Pobijedila je u četiri borbe ali je  ostala bez medalje. U prvom meču Sofija Mikulić je pobjedila Melitu Smolicu (Hrvatska) 6:0 u drugom Valeriu  Nalbatovu iz Ukrajine 1:0.   U trećem   meču sa imenjakinjom Sevcovom iz Letonije  1:1 sudijska izjava 3:0. U četvrtom meču Sofija Milulić  je pobjedila  Anu Frankovu iz Češke, ali je u  petom meču poražena  od Anaele Daubi iz Belgije.  Belgijanka gubi sledeći meč za ulazak u finale i ostavlja Sofiju bez repesažnog meča za bronzanu medalju.

Nemanja Mikulić će sutra u konkurenciji juniora u kategoriji do 68 kilograma pokušati da osvoji medalju. Mikulićev protivnik u prvom kolu stiže iz Švajcarske. U Nemanjinoj kategoriji je prijavljeno 88 takmičara.