Редовна акција прикупљања рециклажног материјала

У оквиру редовног прикупљања рециклажног материјала, сваке последње суботе у мјесецу организује се акција „Рециклажица“, која има за циљ да позове грађане да што више рециклирају отпад и чувају природу.

Организатор акције „Рециклажица“, Надежда Игнатева, не крије одушевљење према Црној Гори, па је с тога, наставила да се бави истим послом као  у својој земљи.

Наталиа Игнатева, организатор акције „Рециклажица“

– Црна Гора је баш лијепа, као једно чудо. Ми смо видели да има проблем као што га ми имамо у Русији. Тамо сам се бавила овим акцијама одвајања сировина. Пронашла сам и друге особе које су се бавиле овим, па смо и у Херцег Новом заједнички почели са скупљањем сировина, казала је Игнатева.

Сваке последње суботе у мјесецу, по њеним ријечима, отпад одвозе у Котор, одакле иде на прераду.

– Постоје акције у Будви, Бару, Тивту и у Котору. Ми смо у  сарадњи са Которским двориштем, због тога што они узимају све то што скупимо. Сваког месеца, у задњу суботу, за само 2 сата скупимо пластичне флаше, лименке, хемију, флаше од хемије, и тако даље… Ово што скупимо после шаљемо у Котор, након чега иде на прераду, рекла је она.

Како је казала Игнатева, мали број људи зна за ову акцију.

– Било би ми драго да се одазове локално становништво, јер је Херцег Нови велика општина, а имамо само твије тачке са којих дјелујемо. Једну у Херцег Новом, а другу у Кумбору, појаснила је она.

Сваке последње суботе у мјесецу, у одређеним градовима широм Црне Горе, покрет Зелени Јадран прикупља рециклажне материјале, који транспортују у Двориште у општини Котор, гдје се предаје сакупљачима ради даље дистрибуције.

ЛЕАВЕ А РЕПЛY

Плеасе ентер yоур цоммент!
Плеасе ентер yоур наме хере